Náš príbeh

Už od nepamäti sme sa doma venovali chovu kráv a následne sme z mlieka vyrábali syrové výrobky pre seba, rodinu a časom pomaly pre celý Hruštín.
V roku 2013 sme sa rozhodli naše skúsenosti využiť a preto sme založili rodinnú firmu – Syrársku výrobu Hruštín.
Syrárska výroba Hruštín je spracovateľom slovenského čerstvého kravského mlieka.

Naše syrové výrobky sú vyrábané ručne, niektoré aj strojovo z tradičnej parenej hrudky, ktorú si každý deň pripravujeme podľa vlastného domáceho receptu, len z plnotučného čerstvého nepasterizovaného mlieka.
Na výrobu našich syrov používame výhradne len mlieko od slovenských farmárov, prevažne z oblastí Oravy a Turca. Na výrobu syrových nití nie sú použité žiadne „é-čka“, ani žiadne mliekarenské kultúry.
Postupom času sme dokázali rozšíriť a zmodernizovať výrobu na takú úroveň, že sme sa dostali už na druhé miesto spracovateľa mlieka tu na Orave, kde denne spracujeme už niekoľko tisíc litrov mlieka.
V súčasnosti vyrábame a zásobujeme odberateľov po celom Slovensku, ale máme odberateľov už aj za hranicami Slovenska.

V našej výrobe je na prvom mieste hygiena a kvalita výrobkov, naša výroba a výrobky sú pod neustálym dohľadom štátnej veterinárnej správy v Dolnom Kubíne, preto sa môžete na naše syry vždy spoľahnúť a sú vhodné pre „veľkých“ aj „malých“.
V súčasnosti vyrábame korbáčiky, uzlíčky, pareničky a syrové nite, ktoré patria medzi naše najobľúbenejšie a najpredávanejšie výrobky, preto vám kúpu týchto nití môžeme len odporučiť.
Kúpou našich výrobkov podporujete slovenských farmárov a samozrejme aj nás ako slovenského výrobcu!
Ďakujeme za podporu…

Pozrite si naše predajne